niedziela, 5 marca 2017

Live while we're young

Pamiętam jak miałam 16 lat. Kiedy to rodzice dawali nakazy i zakazy. Mówili co wypada i jak mamy się zachowywać. Marzyłam wtedy tylko o tym żeby szybko minęły 2 lata żebym mogła wyprowadzić się z domu i mieć święty spokój. Minął rok a ja co raz bardziej pragnęłam moich 18 urodzin. I w ten sposób nadszedł 1 stycznia 2017 roku kiedy to zostało mi 7 miesięcy do osiągnięcia pełnoletności. Jestem przerażona tym, że już sama decyduje o swoim życiu. Tym, że nadejdą sytuacje w którym będę musiała wybierać pomiędzy tym co dobre a tym co słuszne. Kiedy ostatnim razem byłam na osiemnastce pomyślałam sobie: "Chyba nadal chciałabym zostać bezbronnym dzieckiem". Wbrew pozorom boję się tego wieku. Wtedy odpowiadamy w całości za swoje czyny. I już nie będzie żadnego usprawiedliwienia. To wiek w którym musimy pokazać, że mimo przeciwności losu potrafimy sobie poradzić. Jestem żywym dowodem na to, że kiedy przychodzi moment którego pragnęło się od dłuższego czasu, najzwyczajniej w świecie pojawia się pytanie w głowie
 "Czy sobie poradzę?" 
Wy też zadajecie sobie to pytanie? Chcecie aby pełnoletność przyszła do was jak najszybciej? A może już przyszła? Czujecie się inaczej? Macie jakąś myśl, która zakrząta wam w głowie?
Piszcie w komentarzach i dzielcie się swoimi przeżyciami związanymi z wiekiem dorosłości.
9 komentarzy:

 1. Oj kochana! Później będzie jeszcze gorzej! Zobaczysz :)
  Miała tak jak Ty, nie mogłam doczekać się 18-ki, wyprowadzki z domu, a teraz?
  Mam 25 lat, muszę wszystko robić sama i tęsknię za beztroskim życiem przy boku mamusi :)
  Ale dasz radę, tylko nie zapominaj o rodzinie ;*
  Piękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne zdj! 💜 to twój chłopak? Ślicznie razem wyglądacie! Pasujecie do siebie! 😍😍😍👑👑👑
  Ja mam 16 lat hah
  Pozdrawiam,
  Oliwka 💜

  www.podrugiejstroniekartkipl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Dorosłości jest piękna, kiedy człowiek najlepiej uczy się? Na własnych błędach. Kiedy czegoś nie chcesz to nie rób. Z perspektywy czasu nie tęsknie za młodymi latami, może czasem kiedy mam chwilę upadku, nie musisz wstawać rano do szkoły jest super. Jedyny szkopuł w tym wszystkim to że trudne decyzję muszę podejmować, ale zazwyczaj idę do boga doradzam się i pomaga mi w pewnym stopniu być dobrym człowiekiem. Powodzenia w dorosłym życiu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w młodości nie dogadywałam się z rodzicami. Okres gimbazy był dla mnie maskarą, potem już w liceum się uspokoiło, a teraz na studiach to wgl lajty :D teraz mam z rodzicami o wiele lepszy kontakt, gdy zaczęłam sama o sobie decydować.
  Pozdrawiam:)
  http://ksiezyc-po-drugiej-stronie-swiata.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Kochana, ja tak samo jak Ty w tym roku będę miała 18 urodziny, i tak samo jak Ty 2 lata temu ich pragnęłam.. A teraz zdałam sobie sprawę, że wkraczam w dorosłe życie i ,że już nie będzie tak jak kiedyś. Ale jestem pewna, że damy sobie radę! I poradzimy sobie w dorosłym życiu. :D pozdrawiam ����

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi do 18 zostało jeszcze trzy lata, ale teraz również mam takie myśli, że chciałabym już być pełnoletnia wyprowadzić się, zamieszkać w Warszawie, ale zobaczymy co czas przyniesie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja ci powiem mam 24 lata i czas mi się na 18 urodzinach zatrzymał jak ktoś mnie pyta ile mam lat z automatu chcę odpowiedzieć ,że 18. A będąc w twoim wieku chciałam tak bardzo być już dorosła nie zależna itp. a teraz tak wiele bym dała by się cofnąć w czasie do tamtych lat :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mi został tylko miesiąc do 18! Mega się cieszę, ale z drugiej strony trochę boję..

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo łądne masz włoski ! :)
  POZDRAWIAM,
  MALWA

  OdpowiedzUsuń

Wielki Powrót

Hej Ludziska! Dawno mnie tu nie było ale w dniem dzisiejszym wracam do was z nowymi pomysłami na bloga! Od teraz będę starała się prowad...